Loading

Çeki Demiri Montaj

Çeki demiri seçerken nelere dikkat edilmeli?
Çeki demirinin seçiminde, öncelikle ürünün Avrupa Topluluğu EC94/20 belgesine sahip olmasına özellikle dikkat etmek gerekmektedir. Bu belgeye sahip olmayan çeki demirlerinde güvenlik sorunları yaşanabileceği gibi araç ruhsatına işletmek de mümkün olmayacaktır. Diğer önemli bir husus da aracınız için tasarlanmış ve üretilmiş bir çeki demiri kullanmaktır.

Kullanım özellikleri açısından, sabit yada portatif topuzlu çeki demirleri arasında karar vermek gerekir. Portatif topuzlu olanlar da, çıkartıldığında yeri dışarıdan belli olanlar ve olmayanlar olarak ayrılmaktadır.

Çeki Demirleri, elektrik bağlantı kitleri ile birlikte kullanılır. Bu kitler, aracınızdan aldığı elektrik ve sinyal bilgisini çekilen römork yada karavanın sinyal sistemine iletir. Elektrik kitleri, Universal yada araca özel olmak üzere iki türlüdür.

Çeki demiri kullanmak için gereken kanuni şartlar nelerdir?
Aracınıza uygun çeki demirini öğrenmek için teklif aL bölümüne marka model ve aracınızın sınıfını yazmanız uzmanlarımızın dönmesi için yeterli olacaktır.
Çeki demirini kendim monte edebilir miyim?
Çeki demiri montajı, mekanik ve elektrik işlemlerden oluşmaktadır. Her iki işlemin de yetkili profesyoneller tarafından yapılması gerekmektedir. Bu konuda montaj servislerimiz size yardımcı olacaklardır.
Çeki demiri aracıma takıldıkdan sonra ne yapmalıyım?
Aracınızın model yılı ve kasa tipine uygun olan çeki demirinin EC94/20 belgesine sahip evraklarıyla birlikte firmamız tarafından projeniz hazırlandıktan sonra size teslim edilecektir.
Çeki Demiri projemi teslim aldıktan sonra ne yapmalıyım?
Bulunduğunuz ildeki TSE nin araç kontrol merkezine çeki demiri projesiyle beraber gidilip aracınızın çeki demiri muayenesi yapılır. Daha sonra da size en yakın notere müracaat edip aracınızın ruhsatını çeki demiri işlenmiş bir şekilde çıkartabilirsiniz. (İstanbul daki TSE araç muayene istasyonları Hadımköy’de ve Sancaktepe’dedir)
Adres:
Soğukpınar Mahallesi Kanarya Sokak No:22/A Taşdelen, Çekmeköy İstanbul, Türkiye
Telefon:
0216 484 33 38
0537 777 80 03

İletişime Geçin!

Karavanınızla ilgili herhangi bir sorunuz veya yorumunuz varsa, lütfen aşağıdaki iletişim istek formunu doldurun. Veya tercih ederseniz, bize adresimizden ulaşabilirsiniz.