Loading

Son Yılların Oldukça İlgi Gören Tatil Şekli- Karavan Kamp Tatili

Son Yılların Oldukça İlgi Gören Tatil Şekli- Karavan Kamp Tatili

Mis gibi bir hava, dalga sesleri ve kuş cıvıltıları ile güne uyanmak. Hayal etmesi bile nasıl güzel öyle değil mi? İşte karavan kamp tatili tam da bu güzellikleri sunuyor sizlere. Lüks otellerden, kocaman havuzlardan ve sınırsız açık büfe yemeklerden farklı bir konsept arıyor ve 5 yıldızlı otellere inat gökyüzündeki binlerce yıldız altında konaklamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Kamp ateşinin huzur veren çıtırtıları, ateş böceklerinin büyülü melodileri ve doğanın sunduğu sonsuz mutlulukla geçireceğiniz bu tatili anılarınızın en güzel ve en özel yerinde saklayacaksınız.

Karavan tatili özellikle son 1 yıldır tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs pandemisinden dolayı kalabalık otellere alternatif olarak oldukça ön plana çıktı. İşte birçok insan tarafından ilk sıralarda tercih edilmeye başlandığından dolayı çok daha fazla ilgi gören karavan tatili hakkında merak edilen detaylar.

Neden Karavan Kamp Tatili?

Çok daha rahat, çok daha özgür ve her şeyin sizin elinizde olduğu bir tatil imkanı. Karavan kamp tatilinin sizlere sunduğu fırsatlardan sadece bazıları. Kalabalık otellere en güzel alternatif olan, sessiz, sakin ve kendi halinde bir tatil yapmak isteyenlerin ilk seçimi karavan kampı ile ilgili kafanızda hala neden tercih etmeliyim gibi sorular varsa işte cevapları…

Az Eşya Çok Huzur: Minimal yaşamayı seviyor ve çok eşyalı bir hayattan hoşlanmıyorsanız karavan tatili tam size göre. Küçük bir alanda sadece işinize yarayacak kadar eşya ile son derece rahat ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz…

Her Sabah Farklı Yerde Uyanma Şansı: Karavan tatili, size tek bir yere bağlı kalmaksızın özgürce gezme ve her akşam farklı bir yerde uyuyup her sabah farklı bir alanda uyanma imkanını sağlar. Bu sayede birçok yeni yer keşfeder, manzarasına hayran olduğunuz her yerde konaklayabilirsiniz.

Çok Daha Ekonomik: Karavan ile yapacağınız tatil size çok daha uygun bir fiyata mal olacaktır. Lüks otellerde yapacağınız tatile nazaran çok daha düşük bir bütçe ile harika bir tatil yapma şansını size sunan karavan tatili ile paranız cebinizde kalacak.

En Güzel Şey Özgürlük: Hayatın her alanında olduğu gibi tatilde de özgür olmak ister insan. Nereye isterse oraya gitmek ne isterse onu yemek gibi mesela. Karavanda mutfağın hakimi sizsiniz. Siz ne isterseniz o pişecek, ne tercih edersiniz sofranıza o gelecek. Karavan kamp tatilinde aileniz ya da dostlarınız ile birlikte harika vakitler geçirmek tamamen sizin elinizde.

Kendi Evindeymiş Gibi: İnsanın kendini evindeymiş gibi hissetmesi çok değerli bir duygudur. Rahatlık, huzur ve mutluluğu beraberinde getirir. Otel hayatı ne kadar konforlu da olsa insana elbette evindeki hissi vermez. Karavan tatili bu anlamda da size rahatlık sağlayacak ve kendi düzeninizi oluşturarak zaman geçiriyor olmanızdan dolayı size evinizden uzakta olduğunuz hissini yaşatmayacaktır.

Kalabalıklardan Uzak: Takdir edersiniz ki yaz aylarında tüm oteller hınca hınç dolu. Bu kalabalık ortamda yemek sırası beklemekten, ya da tıklım tıklım havuza girmekten sıkıldıysanız işte bu aşamada da karavan tatili tercih nedenlerinizden biri olarak çıkıyor karşınıza. Karavan kampı size, doğanın kucağında, kalabalıktan uzak, kuş cıvıltıları ve dalga sesleriyle harika bir tatil imkanı sunuyor. Emin olun kendinizi tabiatın huzurlu kollarına bırakarak harika bir tatil yaşayacaksınız.

Karavan Tatili İçin Rezervasyon Gerekli mi?

Son yıllarda oldukça fazla talep gören karavan kamp tatiline olan ilgi arttıkça hakkında merak edilen sorular da çoğalıyor. Bu sorulardan biri de karavan tatili için rezervasyon gerekli olup olmadığı. Aslında normal şartlarda karavan tatili için rezervasyon gerekmiyor, önce gelen yeri kapıyor diyebiliriz. Ancak son 1 yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs mikrobundan kaynaklı pandemiden dolayı karavan tatilleri için de rezervasyon alımlarına başlandı. Bu sebepten dolayı karavan tatili yapmaya karar verdiğinizde konaklamak istediğiniz yerler ile alakalı olarak önceden bilgi vermeniz ve rezervasyon oluşturmanız kamp alanına gittiğinizde sizin için çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Karavan ile tatil yapacağınız kamp alanında su, elektrik, tuvalet ve duş gibi imkanlar bulunmaktadır ve ödediğiniz alan kirası ile birlikte tüm bu imkanlardan faydalanmanız mümkündür.

Karavan_Servisim