Loading

Ege Bölgesindeki En Güzel Karavan Kamp Alanları

Ege Bölgesindeki En Güzel Karavan Kamp Alanları

Karavan ve kamp denince akla gelen ilk şeyler hiç şüphesiz doğa, sessizlik ve huzur olsa gerek. Pırıl pırıl parlayan binlerce yıldız altında uyumayı ve dilediğiniz manzarada güne uyanmayı istemez misiniz? İşte karavan kamp tatili ile tüm bunlar mümkün. Huzur ve mutlulukla dolu geçecek bir tatil için, dört bir yanı cennet olan ülkemizin en güzel karavan kamp alanlarını sizler için derledik.

  1. Kabak Koyu (Fethiye): Akdeniz bölgesinin en şahane manzaraya sahip bölgelerinden biri olan Kabak koyu yemyeşil bitki örtüsü ile adeta cenneti andırıyor. Karavan kamp tatili için oldukça elverişli bir alan olan Kabak koyuna ulaşım Faralya köyü üzerinden sağlanabilmektedir.
  2. Gökova Azmakbaşı Kamp Alanı: Gökova körfezi çevresinde pek çok kamp alanı mevcut ancak karavan kampı denince akla gelen ilk yer elbette ki Azmakbaşı Kamp alanı oluyor. Son derece huzurlu bir atmosfere sahip olan alanda karavan kampı için gerekli olan tüm olanaklar mevcut. Yolunuz buraya düşerse şahane doğanın ve eşsiz denizin keyfini sonuna kadar süreceğinizden hiç şüpheniz olmasın.
  3. Foça (İzmir): İzmir’in en eski yazlık ve yerleşim alanlarından biri olan Foça’da karavan kamp yapabilmeniz için oldukça fazla alan bulunmaktadır. Denize sıfır ve doğa ile iç içe olan bu alanlarda yapacağınız tatilin tadına doyamayacaksınız. Bir kamp alanında olması gereken her şeyin bulunduğu bu yerlerde son derece rahat ve huzurlu bir tatil yapabilmeniz mümkün.
  4. Bozcaada (Çanakkale): Tatil rotası oluşturanların her zaman ilk sıralarında yer alan bölgelerden biri de Bozcaada’dır. Ada’nın tarihi dokusu ve denizi tercih edilme sebeplerinin başında gelir. Ada, karavanı ile kamp yapmak isteyen tatilciler için de oldukça elverişlidir. Kamp alanı adanın güney kısmında yer alır ve mayıs ayından ekim ayına kadar hizmet vermektedir.
  5. Gökçeada: En popüler kamp alanı Kefalos olan Gökçeada da Türkiye’nin en güzel karavan kamp alanlarına sahip beldelerinden biridir. Ege denizinin kuzeyinde bulunan Gökçeada’da keşfedilecek o kadar çok yer var ki, burada tatil yapmanın en harika yanlarından biri de olağanüstü güzelliklere sahip olan köylerini gezmektir. Adanın kekik kokan sokaklarında dolaşmaya doyamayacak, şahane tabiatına aşık olacak ve emin olun bu tatili asla unutamayacaksınız.
  6. Marmaris: Marmaris’in en bilinen karavan kamp alanı Çubucak Orman Kamp alanı. Harika bir doğaya ve eşsiz bir denize sahip olan bu alanda rahatlıkla tatil yapabilmeniz için her türlü imkan mevcut. Duş, tuvalet ve market kamp alanı içerisinden yer alıyor. Çubucak Orman’ı dışında da birçok karavan kamp alanına sahip olan Marmaris’in güzellikleri sizi büyüleyecek.
  7. Ölüdeniz (Muğla): Ölüdeniz’in güzelliklerini duymayan yoktur. Yemyeşil tabiatın ve masmavi denizin en harika buluşmalarından birine şahitlik yapan Ölüdeniz’de karavan ile tatil yapabilmeniz için uygun olan birçok kamp alanı mevcut. Merkez bölgeye yakın olmasından dolayı gerekli olan tüm ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilir, Ölüdeniz’in sihirli atmosferinde unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz.
  8. Ada Camping (Cunda): Cunda adasının Midilli’ye bakan kısmında yer alan kamp alanı gerçekten de harika bir tatil yapabilmeniz için oldukça uygun bir yer. Karavan kamp alanı sınırlarında elektrik, su, tuvalet ve duş gibi imkanlar mevcut. Ayrıca tüm ihtiyaçlarınız için gereken market ve alışveriş alanları da kamp alanına oldukça yakın mevkide yer alıyor.
  9. Kuşadası: Ege’nin en güzel tatil beldelerinden biri olan Kuşadası’nda karavan kampı yapmak istiyorsanız mutlaka Önder Kamp alanına uğramalısınız. Oldukça merkezi bir yerde bulunmasından dolayı her türlü ihtiyacınıza kolaylıkla ulaşım sağlamanızın mümkün olduğu bu alanda elektrik, tuvalet ve duş gibi hizmetler de mevcut. Kuşadası’nda yapacağınız karavan tatilinizin sonunda emin olun anılarınıza şahane güzellikler ekleyeceksiniz.
  10. Akyaka Orman Kampı (Muğla): Şahane bir doğaya ve büyüleyici güzellikte bir denize ev sahipliği yapan Akyaka kamp alanı karavan kamp tatili tercih edenler için en gözde yerlerden biri. Tatilcilerin tüm ihtiyaçlarının düşünüldüğü bu alanda elektrik, çamaşır yıkama bölümü, mutfak ve market gibi ihtiyaçlar için bölümler mevcut. Uzun bir yürüme şeridine sahip olan ormanda sabah uyanır uyanmaz gezintiye çıkmak çok keyifli olacak.

 

Karavan_Servisim